افزایش مخاطب پزشکی

افزایش مخاطب پزشکی

جذب بیمار و افراد که نیاز به پزشکی دارند بسیار دشوار است.

امروزه کلینیک های پزشکی و منطقه‌ای پزشکی که ایجاد شده است یک راهکار ثابت و مشخص ندارد و روش ‌های مختلفی برای جذب بیماران ندارد.

بنابراین اکثر پزشکان می‌کوشند که افزایش مخاطب پزشکی برایشان بیشتر شود.

این فرآیند بسیار مختلف است و امروز از طریق بازاریابی دیجیتال صورت می‌گیرد. بازاریابی دیجیتال در زمینه پزشکی بسیار موفق عمل کرده است و توانسته است افراد زیادی را به خود جذب کند.

بازاریابی دیجیتال یکی از تبلیغات اثرگذار در زمینه پزشکی است که با استفاده از روش ها و تکنیک های مختلف بازاریابی می توان به روش های مختلف صورت بگیرد.

افزایش مخاطب پزشکی امروزه به صورت روش های مختلف صورت می گیرد جذب بیماری ‌های کلینیک پزشکی با استفاده از دیجیتال مارکتینگ امکان پذیر است.

امروزه اکثر پزشکان به اهمیت کار دیجیتال مارکتینگ پی برده اند و توانسته اند یک مدیر و یک فضا را با استفاده از اعداد دیجیتال مارکتینگ به وجود بیاورند و توانسته‌اند افراد زیادی را به خود جذب کنند.

دیجیتال مارکتینگ در زمینه افزایش مخاطب پزشکی جایگاه بسیار زیادی را کسب کرده است اساس دیجیتال مارکتینگ می‌ تواند در ارگان‌ها و سازمان‌ های مختلف پزشکی و غیره غیرپزشکی رخ دهد.

باعث می ‌شود که در بیمارستان ‌ها و مطب هایی که کار بازاریابی صورت نگرفته است و بیمارانی به آن مراجعه نمی کنند بسیار اثرگذار باشد کار پزشکی یکی از کارهای بسیار مهم است و توانسته است افراد زیادی را به خود جذب کند.

افزایش مخاطب پزشکی از طریق دنیای مجازی امکان پذیر است امروز از طریق فضای مجازی و دنیای مجازی افراد زیادی به مطب های پزشکی و کلینیک های پزشکی دسترسی پیدا می کنند و بر اساس آن نیازشان را رفع و رجوع می‌کنند.

در ادامه این متن می ‌خواهیم شما را با عوامل تاثیر گذار در زمینه افزایش مخاطب با پزشکی و چگونگی بازاریابی پزشکی و عوامل اینترنت اشنا کنیم.

برای اطلاعات بیشتر این متن را تا انتها مطالعه کنید تا بتوانید در زمینه افزایش مخاطب پزشکی بسیار کارآمد عمل کنید و کلینیک و مطب شما بسیار مورد استقبال قرار گیرد.

چرا بازاریابی درمان و تبلیغات پزشکی کار صحیح است

افزایش مخاطب پزشکی
افزایش مخاطب پزشکی

امروزه بازاریابی برای کلینیک های پزشکی و مطب ‌های شخصی یکی از کارهای بسیار دشوار است.

باید توسط افراد ماهر صورت گیرد امروزه به دلیل اینکه کار پزشکی بسیار گسترش پیدا کرده است و توانسته است افراد زیادی را به خود جذب کند که اکثر افراد با مطب ها و کلینیک های پزشکی آشنا نیستند.

بنابراین پزشکان و افراد متخصص باید کاری کنند که افراد به اهمیت دیجیتال مارکتینگ پی ببرند و بتوانند خدماتشان را به تمام افراد عرضه کنند.

بازاریاب تنها مختص فروش یک کالا یا وسیله نیستند که بازاریابی امروز مختص کالا و خدمات است که همه سازمان ها و ارگان ها به هر منظوری می تواند از آنها استفاده نمایند.

بازاریابی باعث اطلاع رسانی افراد در زمینه های مختلف می‌ شود و باعث می ‌شود که بیماران را به خود جذب کند. تبلیغات بازاریابی و یا پزشکی یکی از کارهایی است که می‌ تواند به افزایش مخاطب پزشکی کمک کند.

تبلیغات اگر اصولی باشد افراد زیادی را به خود جذب می‌کند و اگر غیر اصولی باشد نمی تواند افراد را به خود جذب کند.

با استفاده از تبلیغات مجازی و غیر مجازی و اطلاع رسانی و خدمات پزشکی بسیاری از کارها راحت شده است و افراد به راحتی می ‌توانند با کلینیک و مطب شما ارتباط برقرار کنند و به راحتی این کار به جذب بیمار و مخاطب به مطب شما کمک می کند.

سلامت جامعه و توجه به کیفیت درمان از نکات اساس کار بازاریابی پزشکی

اهمیت کلینیک های پزشکی، آزمایشگاه‌ ها، بیمارستان ‌ها و مطب ها روز به روز افزایش پیدا می‌کند و باعث می‌ شود که به سلامت جسمی و روحی افراد منجر شود.

هر چقدر کیفیت و کمیت خدمات بهتر و بیشتر باشد قطعاً افراد زیادی تمایل دارند که از آنها استفاده کنند.

سلامتی افراد به عوامل مختلفی بستگی دارد و باعث می شود که روز به روز به اهمیت کلینیک ها و پزشکان پی ببرند امروزه یکی از تصمیم گیری ها در فرآیند دیجیتال مارکتینگ مطب های پزشکی است که آنها می کوشند بیماران را که به آنها نیاز دارند را از هر طریقی به خود جذب کنند.

مطالعه بیشتر:  افزایش مخاطب پزشکی در اینستاگرام

یافتن راهکارهای جدید و جذاب به افراد کمک می کند تا آنها به راحتی انجام دهند و مخاطبان خود را جذب کنند.

عده زیادی از پزشکان در دنیا با استفاده از دیجیتال مارکتینگ توانسته اند بیماران مرتبط با خود را جذب کند اما عده ‌ای از افراد هنوز نتوانسته ‌اند بیماران مرتبط با تخصص خود را جذب کنند.

امروزه به وجود آمدن حوزه دیجیتال مارکتینگ تا حدودی این کار را راحت کرده است و با استفاده از دنیای مجازی مثل تلگرام اینستاگرام وب سایت و… توانسته است افرادی را که نیاز به آنها دارند را جذب کند و همچنین باعث می‌ شود که در پیشبرد اهداف سلامت افراد کمک شود.

مثلاً یک کلینیک پزشکی که کارش از بین بردن افسردگی و درمان حال روحی افراد است می‌کوشد تا بیمارانی که از افسردگی های حاد یا کم رنج می ‌برند را درمان کنند.

بنابراین کار دیجیتال مارکتینگ در زمینه اینترنت و بازاریابی تا حدود زیادی این کار را راحت کرده است.

انتخاب تیم پذیرش مناسب برای جذب بیمار به کلینیک پزشکی

شما باید بتوانید در زمینه جذب مشتری افرادی را آموزش دهید که به راحتی با بیماران ارتباط برقرار کنند و بیماران آنها را مرهم اسرار خود بدانند و مشکلاتشان را به آنها بگویند.

انتخاب بهترین مشاور مناسب برای جذب کردن به کلینیک پزشکی می تواند تا حدودی این کار را راحت کند.

اگر افرادی که شما استخدام می کنید مثل منشی و دستیار پزشک آداب معاشرت با بیماران را نداشته باشند به راحتی بیماران شما و مراجعه کنندگان شما از دست می ‌رود.

شما نمی توانید مراجعه کنندگان را نگهدارید و بنابراین اکثر افراد پزشک در هنگام استخدام منشی به کمک دستیار دکتر باید دقت کنند که فردی را که استخدام می کنند تمام اصول رفتاری با بیمار را بلد باشد.

ارتباط با بیمار تنها به صورت روش حضوری نیست بلکه امروز پاسخ دادن در دنیای مجازی مثل پاسخ دادن در دایرکت اینستاگرام یا پاسخ دادن در پیوی تلگرام یا همچنین پاسخ دادن از طریق تلگرام نیاز به دانش خاصی دارد.

باید در کمال آرامش و حوصله این کار انجام گیرد اگر اندکی در انجام این این کار کم لطفی شود مخاطب پزشکی کم می شود.

تمرکز بر بیماران پیشین کلینیک پزشکی

یکی از بهترین راه هایی که باعث می ‌شود افزایش مخاطبان پزشکی بالاتر شود و افراد زیادی از آن استفاده کند.

پیدا کردن افرادی است که از زمان قدیم به کلینیک های پزشکی شما مراجعه می‌کردند و آنها نسبت به شما و سطح درمان شما اعتماد بیشتری دارند و باعث می شود که از نحوه بازاریابی و درمان آنها به سایر افراد بگویند.

این دسته از افراد مخاطب می‌ شوند و تکنیک ‌های مختلف برای ارتباط مجدد با بیماران و افراد مریض در زمان های قدیم وجود دارد و برای این امر بهتر است از پرونده ‌های که به صورت کاغذی و پوشه‌ های و زون کن وجود داشت را در اکسل به صورت مجازی پیاده کنید.

داده ها را به صورت دیجیتال کنید مخاطبان را به صورت قدیم و جدید دسته‌ بندی کنید و آنها را از نظر سن نوع مریضی و مشکل و تعداد دفعات دسته بندی کنید.

آنگاه می توانید با استفاده از روش هایی مثل پیامک و زنگ با آنها ارتباط برقرار کنید و اگر یک آفر یا تخفیف ویژه داشتید می توانید آنها را به هر بهانه ای به کلینیک یا مطب بکشانید و باعث می ‌شود که مخاطبان بیشتری جذب کار شما شود.

ایجاد رضایتمندی در بیماران ناراضی

افزایش مخاطب پزشکی
افزایش مخاطب پزشکی

ایجاد رضایتمندی در بیماران ناراضی می ‌تواند زمینه افزایش مخاطب به کلینیک پزشکی را افزایش دهد بی گمان و بدون تردید ممکن است فرد به مطب یا کلینیک شما مراجعه کنند ممکن است باعث احساس ناخوشایندی در افراد شود شما باید کاری کنید که آنها احساس رضایت کند.

همچنین نگه داشتن احترام بیماران و مراجعه کنندگان ناراضی بسیار پر اهمیت است و همین عامل باعث می‌ شود که به جذب افراد به کلینیک شما کمک کند.

بنابراین باید به صورت اولویت به مشکلات بیماران بپردازید اگر در مطب و کلینیک شما و فرد ناراضی یا فردی که برای اولین بار است به مطب شما مراجعه کرد است وجود دارد ابتدا به درمان و راضی کردن فردی که از کار شما ناراضی است بپردازید و سپس به سراغ بیمار بعدی بروید.

بهتر است خود پزشک این کار را انجام دهد زیرا صحبت کردن پزشک با بیمار بسیار موثر است و باعث می ‌شود که او راضی شود.

ارائه خدمات خاص در مطب پزشک

سعی کنید همیشه در هر زمینه که کار می کنید خلاق باشید اگر به صورت درمانی یا زیبایی فعالیت می کنید باید کاری کنید که از سایر رقبا پیشی بگیرید و بتوانید نام خود را ماندگار کنید.

مطالعه بیشتر:  تاثیر سرعت سایت در سئو

بهتر است از روش های جدید استفاده کنید بهتر است از تجهیزات پزشکی نوع مطب نوع صحبت نوع لباس پوشیدن و نوع ارتباط در فضای مجازی تان را از دیگر پزشکان جدا کنید.

همین امر باعث حس کنجکاوی در بیمار می ‌شود و آنها می کوشند که از هر طریق با شما ارتباط برقرار کند و رفع مشکلاتشان را به دست شما بسپارند

اجرای سامانه ارتباط با مشتریان برای کلینیک پزشکی

امروز اکثر افراد از گوشی ‌های هوشمند استفاده می کنند استفاده از سیستم هایی برای یادآوری بیمار در هنگام مراجعه حضوری چکاب یا ویزیت می تواند کمک زیادی به افزایش مخاطب کند اکثر بیماران به دلیل مشکلاتی که دارند یادشان می رود چه زمانی نوبت شان است.

بنابراین با استفاده از سامانه ارتباط با مشتریان که از طریق اس‌ام‌اس تلفن یا پیام در واتساپ و فضای مجازی می باشد امکان پذیر است.

این کار باعث می‌ شود که حداقل ۷۰ درصد افرادی که نوبت زده اند با استفاده از این روش به پزشک مراجعه کنند و افزایش مخاطب در بیمارستان افزایش پیدا می‌کند.

استفاده از نرم ‌افزارهای مختلف سی آر ام و یا نرم افزار مدیریت ارتباط با بیماران و نرم ‌افزار تخصصی prp می تواند ارتباط با بیماران را افزایش دهد.

بنابراین شما هم کاری که می کنید سعی کنید خلاقیت در کا ها را داشته باشید و اگر اجرای سامانه با مشتریان ارتباط برقرار کردید باعث می شود که مخاطبین شما افزایش پیدا کنند.

در اختیار گذاشتن اطلاعات کامل به مشتریان

افزایش مخاطب پزشکی
افزایش مخاطب پزشکی

یکی دیگر از دلایلی که باعث می‌ شود که بیماران و افراد به صورت حضوری تمایل داشته باشند به شما مراجعه کنند این است که اطلاعاتتان را کامل در اختیار مراجعه‌کنندگان قرار دهید.

به این صورت نباشد که پزشک بسیار خشک و مغرور باشد پزشک باید با بیمار مهربان باشد و از رزومه خود با آنها صحبت کند.

اگر توانایی صحبت کردن راجع به رزومه خود تحصیلات و میزان تخصص و تجربه خود را با تک تک بیماران ندارید بهتر است در قسمت‌ هایی از کلینیک و همچنین در قسمتی از فضای مجازی راجع به اطلاعات خود نوع تحصیل متولد کدام شهر هستید سنتان تخصص و تجربه تان در قسمتی از نمونه کارهای تان قرار دهید.

تا افراد به صورت واقعی با نمونه کارها و تخصص شما آشنا شوند. این کار در جهت افزایش مخاطب به کلینیک ‌ها کمک بسزایی می کند.

‏ویزیت کردن به همراه مثبت اندیشی

ویزیت کردن به همراه مثبت اندیشی یکی از نکات بسیار مهم است که پزشک باید به آن آگاه باشد بهترین نکاتی که پزشک باید در نتیجه با صحبت کردن با بیماران بداند و باعث می‌شود که پزشکان روحیه مخاطبان را بشناسند.

پزشک می تواند در درمان بیمار کمک بسزایی کند اکثر افراد دوست دارند که پزشک با لحن خوش با آنها صحبت کند.

در بسیاری از مواقع پزشکان نمی ‌توانند ارتباط کامل با بیماران داشته باشد که این کار باعث می ‌شود که آنها دیگر به مطب‌ های پزشک مراجعه کنند.

بنابراین بهتر است هنگامی که یک بیمار اگرچه حال روحی و بدنی و جسمی نامناسب است صداقت را همراه با مثبت اندیشی به او منتقل کنید زیرا باعث می شود که روحیه اش از دست نرود.

اگر به صورت یک دفعه و با زبانی نا آرام و نا ملایم بیماری اش را به او بگویید او بیمار می ‌شود و نمی‌تواند جلسات بعدی در مطب حضور پیدا کنند بنابراین بهتر است مثبت اندیشی را چاشنی صحبت‌ هایتان کنید.

راجع به تجربه قبلی برای بیماران صحبت کنید

یکی از نکاتی که باعث افزایش و اعتماد سازی و بهترین و کم هزینه ترین روش های بازار یابی است. استفاده از تجربه تان هم مهم است.

از زمان های قدیم همه افراد به دنبال کسانی بودند که خاطرات واقعی تعریف می‌کردند و این روش باعث می شد که آنها را به خود جذب کند بهتر است راجع به خاطرات قدیمی تان و تجربه‌ های تان با بیماران صحبت کنید.

اگر به صورت مستقیم و در زمانی که آنها به شما ملاقات می‌کنند توانایی صحبت کردن ندارید و می خواهید کارتان را انجام دهید.

در فضای مجازی روزانه خاطرات و تجربه های متفاوت را برای بیماران به صورت واقعی و با استفاده از مستند بیان کنید این کار باعث می شود که جذب مخاطب برای شما افزایش پیدا کند.

اخلاق پزشک و دیگر کارکنان در مطب و کلینیک

اخلاق پزشکی و دیگر کارکنان یکی از مسائل مهم و اساسی ترین و اصولی ترین راه هایی است که به جذب مشتری کمک بسیار زیادی می کند.

اگر مراجعه کننده در هنگام برخورد با پزشک و صحبتی گرم و صمیمی از او نبیند یا پزشک به صورت خیلی بد اخلاق با آن صحبت کند یا احترام بیمار را نگه دارد که دیگر تمایل ندارد به مطب مراجعه کنند.

مطالعه بیشتر:  چت آنلاین در سایت

بهتر است قبل از اینکه کلینیک مطبی را بزنید راجع به رفتار پزشک و کارکنان و پرسنل با یک بازاریاب و یک فرد و گفتار و انرژی مثبت صحبت نمایید.

آنها به شما کمک می‌کند که در هنگام رفتار های مختلف چگونه رفتار کنید که هرچقدر رفتار پرسنل و پزشک گرم و صمیمی تر باشد قطعاً به افزایش مخاطب کمک بسیاری می‌کند.

بنابراین رسیدن به این کار نیاز به یک برنامه‌ریزی و یک آموزش دقیق دارد که باعث می شود به فرایند آموزش پرسنل کمک کند اگر دکتر مهربان باشد و رفتاری درست داشته باشد باعث می شود که افراد زیادی تمایل به مراجعه در دفعات بعد داشته باشند.

فضای داخلی کلینیک و مطب

از جمله دیگر عواملی که باعث می ‌شود مخاطب و بیماران را به خود جذب کند طراحی فضای کلینیک است.

این که کلینیک به صورت اصولی باشد باعث می ‌شود که در فرد بیمار احساس آرامش و حس خیلی خوبی ایجاد کند.

کیفیت و کمیت مراجعین را بالا می‌ برد و همین باعث می شود در ساعاتی که بیمار منتظر است مشغول زیبایی و فضای خاص کلینیک شود و همچنین به کارگیری از رنگ ‌های مختلف باعث می ‌شود که هنگامی که بیمار در مطب شما حضور دارد احساس آرامش کنند.

مثلاً به کار گرفتن رنگ آبی و سفید در اتاق انتظار باعث می‌ شود که فرد احساس آرامش پیدا کند.

همچنین با استفاده از چینش مبل و گذاشتن تلویزیون و موسیقی باعث می ‌شود که به افزایش مخاطب کمک کند هر چقدر خدماتی که شما ارائه می دهید به روز تر باشد و فضای کلینیک مدرن تر باشد قطعاً در افزایش جذب مخاطب با کمک بسیاری می‌کند.

تعرفه مناسب خدمات

یکی از عوامل بسیار مهم و تاثیرگذار که باعث جذب بیماران می‌ شود تعرفه خدمات تعرفه خدمات است که باید با استفاده از موقعیت مکانی امکان پذیر باشد.

تعرفه خدمات بسیار مختلف است و باعث می‌شود فضای رقابتی بین پزشکان به وجود بیاید که باعث کاهش هزینه ها می گردد.

بنابراین مدت یک بار تخفیفات ویژه انجام دهید و سراغ یکی از تغییراتی که بسیار خوب است این است که اگر هر نفر یک نفر دیگر را با خود بیاورد ۲۰ تا ۳۰ درصد تخفیف می گیرد.

مثلا اگر فردی برای بوتاکس و تزریق ژل به شما مراجعه کرد و هزینه آن ۶۰۰ هزار تومان بود اگر آن فرد یک یا دو نفر دیگر را با خود بیاورد هزینه بوتاکس کمتر می شود بنابراین همین کار باعث می‌شود تا افراد زیادی تمایل به استفاده از خدمات شما داشته باشد.

در نظر گرفتن هدایا و جایزه برای بیماران کلینیک پزشکی

در نظر گرفتن هدایا و جایزه های هیجان انگیز می تواند در نظر روحی و روانی بسیار موثر باشد گرفتن هدیه و دادن یادگاری ها به افراد و مراجعه کننده باعث می ‌شود که آنها همواره به یاد پزشک و مراکز باشد.

باعث می ‌شود که آنها هر موقع که احساس مشکلی کردن به کلینیک مراجعه کند در واقع کمک می‌کند که به هر بهانه ای به یاد شما باشد.

به تجربه آنلاین بیماران خود توجه نمایید

بهتر است به تجربه آنلاین بیماران خود توجه کنید بهتر است از فضای مجازی و ارتباطی بین مراجعه کنندگان برقرار کنید این کار باعث می‌ شود که آنها به شما اعتماد کنند.

یک بستر کافی برای ایجاد اعتماد و به وجود آمدن اعتماد در دنیای مجازی به وجود بیاورید داشتن یک صفحه اینستاگرام بسیار پرکاربرد و قدرتمند و فعال و در کنار آن داشتن یک وبلاگ و وبسایت جامع با قابلیت بصری و شنوایی باعث می شود که افراد زیادی به آن جذب شود همین کار باعث می شود که فرآیند بازاریابی شما به راحتی انجام گیرد.

روی ارجاع دیگر همکاران حساب نمایید

امروز یکی از دنیای های پر تنش است که باعث می ‌شود افراد به راحتی نتوانند کارها می کند.

اگر به دنبال همکاری مشترک هستید باید توجه کنید که با افرادی که تمایل به همکاری با شما دارند ارتباط برقرار کنید حین کار از هر دو سر سود دارد و باعث می ‌شود که علاوه بر اینکه همکاری شما بالا رود اعتمادسازی بین شما و عزیزانتان اتفاق بیفتد.

همچنین باعث می ‌شود که مریضان مدتی یکبار به تخصص رشته خاص بپردازد.

اگر به عنوان مثال شما در ایام تعطیل نبودید همکارتان حضور دارد و بیماری و بیماران شما را معالجه می‌کند دقت داشته باشید که در انتخاب همکار به دلسوز بودن ماهر بودن و خوش قول بودن همکار توجه کنید.

ارزان جلوه دادن قیمت

اگر محتوای تان را به صورت ارزان ارائه دهید باعث می شود که افراد زیادی به شما جذب شود.

با استفاده از بیلبورد های تبلیغاتی بنر های مختلف لایت باکس مجلات پزشکی و دنیای پزشکی می توانید راجع به مخاطبان صحبت کنید و همین امر باعث می‌شود که افراد زیادی تمایل به استفاده از خدمات شما داشته باشد.

سعی کنید در کار خود منحصر به فرد باشید از مواد عالی استفاده کنید کاربلد و حرفه ‌ای باشید.

اگر کاری را بلد نیستید یا در آن مهارت لازم را کسب نکرده اید بهتر است از انجام این کار اجتناب کنید زیرا باعث می ‌شود که شما را زیر سوال ببرد و باعث می شود که افراد زیادی به شما مراجعه نکنند.

اگر تمام مراحل بالا را درست انجام دهید و برای کار دیجیتال مارکتینگ با شرکت های معتبر در زمینه پزشکی ارتباط برقرار کنید قطعاً در زمینه افزایش بیماران کمک بسیار زیادی به شما می کند و باعث می شود که شما در این زمینه مخاطبان زیادی را به خود جذب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما هم پیمان شده ایم برای پیشرفت شما !

طـراحـی یک سایت اختصاصی بـرای پزشک یا کلینیک ، درمـانگاه و یا هـر مجـموعــه ای نمایانگر جایگاه ؛ منزلت و وجهه کاریپزشک یا مجموعـه بوده و تاثیر بسیار زیاد و مستقیم در ایجاد حس اعتمـاد برای مخاطب ، بیمار و یا هـر شخصی که به نحـوی با آن مجموعـه مرتبط می باشد ، خواهد داشت . بنابراین طراحی سایت پزشکی را میتوان یک سرمایه گذاری بلند مدت دانست و دقت داشته باشیم کهداشتن سایت پزشکی  ، خود یک تبلیغ مستقیم و هدفمندبوده ، که در نهایت میتواند منتج به درآمدزاییمستقیم برای پزشک یا کلینیک پزشکی نماید . باید بدانیم که طراحی یک سایت حرفه ای و تسلط برمراحل طراحی آن سایت باعث سهولت و سرعت بیشتر در انجام پروژه و همچنین افزایش کیفیت نهایی سایت خواهد شد.

روزهای شنبه تا چهارشنبه پاسخگوی شما هستیم

شاید برای شما مفید باشد