رابط کاربری سایت

رابط کاربری سایت

اولین ویژگی مهم در سایت این است که بدانید چگونه ارتباط برقرار کنید امروز طراحی وب و اپلیکیشن های طراحی سایت محبوبیت بیشتری نسبت به قبل کرده اند.

سرعت پاسخگوی آنها بالا تر رفته است در این مقاله به بررسی عناصر مهم رابط کاربری می پردازیم و نکات مهم در رابطه با طراحی رابط کاربری را با شما در میان می گذاریم.

تعریف رابط کاربری ui

رابط کاربری سایت
رابط کاربری سایت

یو آی مخفف یوزر اینترفیس است که معنای رابط کاربری می باشد در بحث فناوری اطلاعات و هر چیزی که از طریق ان فعل و انفعالات می توان با صفحه نمایش کامپیوتر ارتباط برقرار کند.

یک رابط کاربری مجموعه ای از تصاویر دستورالعمل هایی است که برای شخص قرار می‌گیرد.

ui کاربری به صورت یک دستورمی باشد این ارتباط با درجه دستور ها توسط کاربر اتفاق می‌افتد و در صورتی که به صورت تصویری باشد کار با انتخاب از میان چندین گزینه برنامه مورد نظر خود را انتخاب می‌ کند.

رابط کاربری یکی از مهمترین بخش های یک اپلیکیشن به حساب می ‌آید چرا که مشخص کننده آن برنامه به جهت پیش بردن پروژه مورد نیاز است.

نوع تصویری رابط کاربری که به آن guis می‌گویند متداول ترین نوع رابط کاربری می باشد که عامل آن با بسیاری از برنامه ها راحت است و جذب آن آسان‌تر می‌باشد.

تمرکز طراحان رابط کاربری بر پیش‌بینی این نوع موارد است که کاربر چه نیازهایی را می‌خواهد و تلاش می کند تا اطمینان حاصل کند که رابط کاربری دارای عناصری است که دسترسی و فهمیدن آسان است به طور کلی رابط کاربری ui شامل مفاهیمی مثل طراحی تعامل و معماری است.

مطالعه بیشتر:  طراحی سایت دو زبانه

انتخاب اندازه و رابط کاربری

رابط کاربری سایت
رابط کاربری سایت

طرح رابط کاربری مناسب در طراحی سایت علاوه بر سرعت بخشیدن به فرآیند انجام کار و همچنین جلب رضایت مشتری باعث صرفه ‌جویی در هزینه ‌های هم میشود.

به طور کلی عناصر رابط کاربری به چند قسمت تقسیم می شود کنترل های ورودی که شامل فیلد های متنی چک باکس ها شامل دکمه ها دکمه های رادیویی و فیلد های داده میشود.

بخش های کاربری شامل اسلاید ها فیلد های جستجو طرح ‌ها آیکون ها می شود بخش های اطلاعاتی حامل جواب پیام نوار پیشرفت و آگاه ‌سازی ها میشود رابط کاربری نهایی ترکیبی از عناصر فوق می باشد.

انتخاب چگونگی به کارگیری آن ها و عناصر به نوع رابط کاربری بستگی دارد و چیدمان مناسب آن بسیار حائز اهمیت است نکاتی که باید در طراحی رابط کاربر مد نظر قرار بگیرد.

انتخاب نوع و روند طراحی رابط کاربر به شناخت طراح از اهداف کاربر مهارت های آن ترجیحا تمایلات آن بستگی دارد با شناخت کافی از کاربران و در نظر گرفتن موارد میتوان رابط کاربر مناسبی را طراحی کرد از جمله این موارد عبارتند از:

 ساده نگه داشتن رابط

بهترین رابط کاربری رابطه رقابتی می باشد که علاوه بر جامعیت تا حد ممکن ساده به نظر برسد در حد مقدور باید استفاده از عناصر مختلف را کم کند.

طراحی هدفمند صفحات باید در نظر داشته باشد که رابطه بین آیتم های یک صفحه و ساختار محتوای آن صفحه بسیار مورد اهمیت است.

جایگذاری صحیح آیتم ها می تواند توجه کاربر را به مهمترین نقطه های صفحه چت نمایید و از هدر رفتن و برق جلوگیری عمل آورد استفاده استراتژیک از رنگ و با فهم با استفاده از آن تضاد میان آنها علاوه بر اینکه می‌تواند توجه کاربران را به خود جلب کرد.

مطالعه بیشتر:  طراحی لوگو سایت

می‌توان توجه آن ها را نسبت به بخش ‌های غیرضروری هم کمرنگ تر کرد استفاده از سایه گرافی مناسب مثل فونت مناسب تاثیر بسیار زیادی در خوانایی محتوا دارد.

خواندن متون در واقع الزام استفاده از ساز های مختلف و فراهم می‌کند و می‌تواند تمرکز کاربر را در زمان مطالعه موتور را افزایش دهد.

رابط کاربری در طراحی وب سایت

رابط کاربری سایت
رابط کاربری سایت

طراحی وب سایت همانند سایر مفاهیم دنیا که به آن آی تی می گویند اصول و قوانین خاص خود را دارد که با در نظر گرفتن آنها می توانند جای مطلوبی را به دست آورد.

طراحی رابط کاربری در مراحل طراحی وب سایت است یک طراح رابط کاربری برای وب سایت با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی مثل فتوشاپ سایز را طراحی می‌کنند.

با تبدیل آن ها به کد های html و غیره برای شبکه قرار می دهد امروزه نقش طراحان رابطه در طراحی وب سایت ها بسیار تاثیرگذار است طراحی وب سایت همانند سایر مفاهیم دنیا که به آن آی تی می گویند اصول و قوانین خاص خود را دارد.

که با در نظر گرفتن آن ها می توان به نتیجه مطلوبی دست پیدا کرد. طراحی رابط کاربری مناسب در وب سایت جز مهم ترین مراحل طراحی وب سایت است.

یک طراح رابط کاربری برای وب سایت با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی مثل فتوشاپ را طراحی می‌کنند و با تبدیل آنها به کد های html و غیره برای شبکه قرار می دهد امروزه نقشه طراحان رابطه در طراحی وب سایت ها بسیار تاثیرگذار است.

وب سایتی که ظاهر مناسبی نداشته باشد هر چقدر هم که محتوای آن مناسب باشد نمی تواند جایگاه های عالی را به وجود آورند و جلب توجه مساعد مخاطبین خود را دریافت کنند.

مطالعه بیشتر:  کسب درآمد از سایت

با پیشرفت فناوری روش های مختلفی برای طراحی رابط کاربری به وجود آمد که بسته به نوع کاربری وب سایت و نیاز کاربر متفاوت بود.

مولفه های یک رابط کاربری خوب

وضوح و ساده گی استفاده از uae یکی از دلایل استفاده از این طراحی می  باشد.

دیوایس های مختلف و داشتن طراحی ریسپانسیو یکی دیگر از دلایل انتخاب یک رابطه خوب است جلوگیری از خطا ها و سازگاری رابط کاربری از دیگر عوامل این انتخاب می باشد.

ایجاد مسیر حرکت مناسب برای کاربر یکی دیگر از دلیل های یک رابط کاربری خوب به حساب می‌آید.

برای استخدام بهترین طراحان رابط کارگر کاربری اپلیکیشن و سایت ها میتوان یک پروژه رایگان را روی کارلنسر ثبت کرد بعد از مدتی کوتاه از ثبت پروژه فزیلنسرهای طراحی ui پیشنهادات خود را برای سفارش ارائه می دهند.

در نگاه کلی به شبکه های اجتماعی می بینید که برخی از نماد ها و هشتگ باعث می‌شوند که بازدید عکسها و فیلمها و دفعات بسیار زیادی بالا برود و این میزان نشان می دهد که موضوع طراحی رابط کاربری چقدر مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما هم پیمان شده ایم برای پیشرفت شما !

طـراحـی یک سایت اختصاصی بـرای پزشک یا کلینیک ، درمـانگاه و یا هـر مجـموعــه ای نمایانگر جایگاه ؛ منزلت و وجهه کاریپزشک یا مجموعـه بوده و تاثیر بسیار زیاد و مستقیم در ایجاد حس اعتمـاد برای مخاطب ، بیمار و یا هـر شخصی که به نحـوی با آن مجموعـه مرتبط می باشد ، خواهد داشت . بنابراین طراحی سایت پزشکی را میتوان یک سرمایه گذاری بلند مدت دانست و دقت داشته باشیم کهداشتن سایت پزشکی  ، خود یک تبلیغ مستقیم و هدفمندبوده ، که در نهایت میتواند منتج به درآمدزاییمستقیم برای پزشک یا کلینیک پزشکی نماید . باید بدانیم که طراحی یک سایت حرفه ای و تسلط برمراحل طراحی آن سایت باعث سهولت و سرعت بیشتر در انجام پروژه و همچنین افزایش کیفیت نهایی سایت خواهد شد.

روزهای شنبه تا چهارشنبه پاسخگوی شما هستیم

شاید برای شما مفید باشد