سایت چیست

سایت چیست

به احتمال زیاد شما با مفهوم سایت آشنا هستید و نمی‌دانید که معنی وب سایت چیست و شاید در حال تحقیق در رابطه با سایت باشید اما شاید نتوان و با یک وبسایت کار کنید و ارتباط برقرار نمایید.

ما در این مقاله می‌خواهیم  جزئیات وب سایت را در اختیارتان قرار دهیم تا با برقراری ارتباط مشاهده و تعامل بین وبسایت را و یا هر وبسایت دیگری نظرتان را بیان کنید.

وب سایت به معنی مجموعه ‌ای از اطلاعات پرونده و اسناد است از متن گرافیک رنگینک قالب بندی به وجود آمده است ولی تا مجموعه ای از صفحات وب در دسترس عموم و به هم پیوسته می باشد که به صورت یک دامنه مشترک کار می‌ کند می‌تواند توسط یک فرد گروه کسب و کار یا سازمان برای اهداف مختلف نگهداری و ایجاد کرد.

همه سایت در دسترس عموم هستند و شبکه جهانی به کار می کند وب سایت از چند صفحه تشکیل شده است یک وب سایت را به عنوان حضور وب یا به سادگی سایت شناخته می‌شود به بیانی شبکه مشترک شبکه جهانی باشد که زیرمجموعه از اینترنت است و شامل صفحاتی است که می‌توان از طریق مرورگر به آنها دسترسی پیدا کرد.

بسیاری از مردم فکر می‌کنند که اینترنت از این اصطلاح به جای دیگر استفاده می کند در یک اصطلاح اینترنت در واقع شبکه های جهانی سرور ها می گویند که اجازه می‌دهد اطلاعاتی را درباره وجود دارد و با مردم به اشتراک بگذارند.

مطالعه بیشتر:  جلوگیری از فیلتر شدن سایت

وبسایت معمولاً با یک نام که به آن دامنه می گویند فراخوان می شود و نوشتن آن ها با حروف www شروع می شود و با .com/.ir/.org تمام میشود برای نظم دادن به فضای کلی اینترنت این نشانه گذاری ها مرسوم شده است که سایت ها را با www شروع می کنند.

Www مخفف world wide web می‌باشد و ترجمه آن به وب جهان‌گستر بدل می گردد استفاده از این پیشوند در ابتدای نام هر دامنه به صورت توافقی در بین سازمان‌های ارائه دهنده خدمات وب شکل می گیرد به این مذاکرات تمامی نام ها از یک پروتکل خاص تبعیت کند

.com هم مخفف کلمه commercial می باشد که به معنی تجاری است. وب از http برای انتقال داده ها و به اشتراک گذاری یک سری از اطلاعات استفاده می کنند و با وجود گرانی مرورگر هایی مثل google ,enternet explorer, chorome یا mozilla firefox برای دسترسی به این صفحات وب اسناد اتصال از طریق لینک ها استفاده می شود و به شما نشان داده می گردد.

اصطلاحات وب

سایت چیست
سایت چیست

زبان برنامه نویسی html

زبان برنامه نویسی html مخفف hypertext markup language است که یک زبان نشانه گذاری شده می باشد و از آن برای پیاده سازی و ایجاد یک سایت استفاده می نمایند از جمله توانایی های html به وجود آوردن ساختار و صفحه و ایجاد لینک ها است.

Url طراحی وب سایت

‏url مخفف uniform resource locator است url یک نوع آدرس منحصر به فرد برای هر منبع در وب سایت می باشد به عنوان آدرس اینترنتی یا همان آدرس وب شناخته می‌شود یک url قرار داد نام گذاری استاندارد برای آدرس اسناد قابل دسترس از طریق اینترنت می باشد url امکان را به وجود می ‌آورد که یک وب سایت را در رایانه در اینترنت دیگری می توانید پیدا کنید.

مطالعه بیشتر:  تعرفه محتوا نویسی در سایت

‏http در طراحی وب سایت

پروتکل انتقال اچ ‌تی تی ‌پی پایه و اساس شبکه جهانی وب است و برای بارگذاری صفحات وب با استفاده از پیوند ها مورد استفاده قرار می گیرد http پروتکل لایه کاربردی می باشد که برای انتقال اطلاعات بین دستگاه‌ های شبکه که طراحی و ساخته شده است و بر روی لایه های دیگر اجرا می گردد.

یک جریان معمولی است که  شامل یک ماشین شخصی است که درخواستی را به سرور میتواند منتقل کند و سپس یک پیام پاسخ ارسال می دهد وب سرور رایانه‌ای است که در آن فایل های ذخیره شده با استفاده از اچ تی تی پی می توان از طریق اینترنت و همه آنها دسترسی پیدا کرد.

فضای میزبانی وب یا هاست

سایت چیست
سایت چیست

فضای میزبانی هاست فضای محلی می باشد که داده ها از اجزای را ان  قرار می دهد  و اطلاعات بر روی آن ذخیره می گردد.

وب سایت ها برای رایانه های خاصی به نام هاست ذخیره میگردند هنگامی که کاربران اینترنت می خواهند به سایتی را مشاهده نمایند تنها کاری که باید انجام دهد این است که آدرس وب سایت یا همان دامنه شما را در مرورگر خود تایپ نمایند و آن را سرچ کنند سپس رایانه آنها را به سرور شما وصل می کند و صفحات صفحات وب شما را از طریق مرورگر به آنها تحویل میدهد.

دامنه چیست

دامنه آدرس وب سایت است که آن را از بقیه سایتها مجزا می‌کند زیرا هر وبسایت آدرس دامنه خاص خود را دارد و آدرس دامنه می تواند هر نامی داشته باشد البته به شرطی که از قبل توسط فرد دیگری انتخاب و ثبت نشده باشد.

مطالعه بیشتر:  بهترین واسطه های درگاه پرداخت

تفاوت وبسایت و وبلاگ چیست

سایت چیست
سایت چیست

می توان گفت که تفاوت بین وب سایت و وبلاگ وجود ندارد تنها تفاوتی که حائز اهمیت است این است که آن ها از نظر ماهیت محتوا و نام کاربری با هم تفاوت دارند.

مثلاً وب ‌سایت بیشتر فقط از صفحات وب ایستا تشکیل می شود یعنی آن ها صفحاتی هستند که حاوی محتوای ثابت می باشند در بیشتر موارد به روز رسانی نمی شوند برای مثال یک سایت فروشگاهی را در نظر بگیرید که تعداد محصول به فروش رسیده آن ها و هر محصول یک تصویر دارد و یک توضیح کوتاه و نیز مشخص در آن وجود دارد.

این صفحه از یک وب سایت فروشگاهی ایجاد شده است پیش بیاید که تغییرات و اصلاحاتی بر روی آن انجام شود ولی در یک وبلاگ همیشه در حال بروزرسانی مطالب و ویرایش مقالات جدید و آموزش هستند.

مثلاً یک سایت فروشگاهی یک بخش به نام وبلاگ و اخبار و مقالات و یا دانشنامه و یا معرفی و خرید و فروش محصولاتی را که ارائه می دهد را نشان می دهد.

تغییرات را در آن قسمت اعمال می‌کند و به صورت منظم یا نا منظم در طول زمان های متفاوت محتوای آن ها را به ان می افزایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما هم پیمان شده ایم برای پیشرفت شما !

طـراحـی یک سایت اختصاصی بـرای پزشک یا کلینیک ، درمـانگاه و یا هـر مجـموعــه ای نمایانگر جایگاه ؛ منزلت و وجهه کاریپزشک یا مجموعـه بوده و تاثیر بسیار زیاد و مستقیم در ایجاد حس اعتمـاد برای مخاطب ، بیمار و یا هـر شخصی که به نحـوی با آن مجموعـه مرتبط می باشد ، خواهد داشت . بنابراین طراحی سایت پزشکی را میتوان یک سرمایه گذاری بلند مدت دانست و دقت داشته باشیم کهداشتن سایت پزشکی  ، خود یک تبلیغ مستقیم و هدفمندبوده ، که در نهایت میتواند منتج به درآمدزاییمستقیم برای پزشک یا کلینیک پزشکی نماید . باید بدانیم که طراحی یک سایت حرفه ای و تسلط برمراحل طراحی آن سایت باعث سهولت و سرعت بیشتر در انجام پروژه و همچنین افزایش کیفیت نهایی سایت خواهد شد.

روزهای شنبه تا چهارشنبه پاسخگوی شما هستیم

شاید برای شما مفید باشد