طراحی ریسپانسیو سایت در المنتور

طراحی ریسپانسیو سایت در المنتور

نمایش صحیح صفحات سایت در میان انواع نمایشگر ها یک امر مهم و ضروری است و توسعه گوشی‌های هوشمند حتماًباید به وب سایت شما برای نمایش موبایل کاملا بهینه شده باشد طراحی رسپانسیو از نظر موتور های جستجو بسیار مورد اهمیت است.

افزونه المنتور با تنظیماتی که واکنش گرایی پیشرفته و البته بسیار آسان این چالش را به موضوع لذت بخش تبدیل می کند برای این کار لازم است حتماً صنعتی مهم را در نظر بگیرد و بر اساس آن تنظیمات مرتبط را انجام دهید.

اهمیت طراحی سایت رسپانسیو

طراحی ریسپانسیو سایت در المنتور
طراحی ریسپانسیو سایت در المنتور

از نظر موتور های جستجو مثل گوگل رسپانسیو بودن و بهینه کردن وب سایت برای نمایشگر های مختلف حائز اهمیت است در صفحه ساز المنتور تنظیمات زبان زیر را می توانید انجام دهید.

امکانات مخفی کردن ستون ها سکشن ها و ابزارک ها در حالت های مختلف

شما میتوانید تنها ستون ها ابزارک ها را در هر کدام از صفحات نمایش مسلط تبلت موبایل مخفی نماید این کار با کلیک بر روی بخشی که قصد مخفی کردن را دارد.

با طی کردن مسیر پیشرفته و واکنش گرا این امکان را به دست آوری در این قسمت در مخفی کردن در هر نوع نمایش گزینه های مرتبط با آن را باید فعال کنید برای سکشن ها علاوه بر اینکه می توان مخفی سازی را انجام دهید امکان نمایش ستون های درون آن هم به صورت عکس امکان پذیر است.

مطالعه بیشتر:  تاثیر سرعت سایت در سئو

امکان شخصی سازی وب سایت در نمایشگر های مختلف مثل تبلت تلفن همراه و دسکتاپ

اگر محتوا استایل پیشرفته شخصی را با آن به شکل دسک تاپ و مانیتور نمایش بدهید به معنی امکان تغییر و شخصی سازی در نمایشگر های مختلف است.

با کلیک بر روی آیکون می توانید در تبلت و موبایل تغییراتی را اعمال کنید برای مثال در یک متن در بخش تایپوگرافی می توانید سایز متن تان را به صورت مختلف به نمایش بگذارد و شخص سازی کنید و متفاوت از دیگران برای شما نشان داده شود.

سوئیچ و مشاهده وب سایت برای نمایشگر های مختلف

برای بهینه کردن وب سایت در بخش نمایشگر ها بهتر است برگه خود را روی نمایشگر های مختلف مشاهده کنید برای این کار لازم است روی نمایشگر که مدنظر خودتان اشاره کنید و آن را به شکل دلخواه ببینید برای این کار می توان از نوار ژائین روی آیکون هایی که باز هستند کلیک کنید و با این کار می‌توانید برگه نمایش دلخواهتان را مشاهده نمایید.

شاخص سازی برای هر سه نمایشگر

طراحی ریسپانسیو سایت در المنتور
طراحی ریسپانسیو سایت در المنتور

در این اصول را رعایت کنید چون می توانید صفحات خود را به صورت کامل برای نمایش داده های متفاوت بهینه سازی کنید لازم است این ویرایش را برای هر سه نمایشگر تان انجام دهید و در هر کدام برگه ویرایشی را که می خواهید توسط وب سایت به شما نمایش داده شود انتخاب کنید و بهینه سازی را انجام دهید.

تصاویر پس زمینه رسپانسیو در المنتور

تصاویر پس زمینه که در المنتور به صورت خودکار برای دستگاه مورد نظر شما نشان داده می شود قابل اجرا است اما برای تنظیم بیشتر می توان آن را برای هر دستگاهی که می‌خواهید تغییر دهید.

مطالعه بیشتر:  طراحی سایت دو زبانه

اگر نیاز است یک تصویر پس زمینه متفاوت با هر دستگاه دیگری را بر روی صفحه خود ایجاد کنید بنابراین شما دو انتخاب برای قرار دادن یک تصویر با اندازه متغیر و اعتیاد تصویر کاملا متفاوت را دارید شما می توانید موقعیت تصویر پیوست تکرار را برای هر دستگاه به صورت مجزا انتخاب نماید و علاوه بر این شما کنترل بیشتری دارد که کدام ناحیه از تصویر در دستگاه مختلف ایران به نمایش دربیاید.

شما می توانید هر بخش بر اساس دستگاه کاربرد مخفی و یا به نمایش بگذارید قسمت تنظیمات بروید و از نوع پیشرفته ابزار واکنشگر را انتخاب کنید و سه گزینه برای مخفی کردن در دسکتاپ مخفی کردن در تبلت مخفی کردن در موبایل را می‌بینید که هر کدام را می توانید انتخاب کنید.

در حالیکه پنل ابزارک ها باز است شما همچنان قسمت هایی را میتوان مخفی کنید و یا آنها را به نمایش بگذارید به نظر می رسد که مخفی کردن اتفاق نیفتاده است.

اگر یک بار خارج شوید و دوباره وارد پنل گردید و خواهید دید که این ابزارک ها راه حل دیگری هم که وجود دارد این است که برای انجام این کار باید روی دکمه مخفی ساز کلیک کنید که بعد از آن در نسخه رسپانسیو در المنتور بلافاصله به نمایش می آید.

تغییر دادن نقطه شکست حالت ریسپانسیو در المنتور

طراحی ریسپانسیو سایت در المنتور
طراحی ریسپانسیو سایت در المنتور

می توانید مقدار های نقطه شکست در ریسپانسیو را با توجه به تبلت موبایل و یا کتاب تان تنظیم کنید برای این کار باید وارد پیشخوان وردپرس شوید.

در قسمت تنظیمات تب استایل را باز کنید و در این قسمت نقطه شکست را برای وسیله هوشمندتان تنظیم نمایید و بعد از آن تغییرات را حتما ذخیره کنید و بعد به قسمت المنتور و ابزار تویز بروید.

مطالعه بیشتر:  دلایل کند بودن سرعت سایت

تب کلی را باز کنید و به تولید مجدد فایل کلیک کنید و در نهایت روی دکمه تولید مجدد ضربه بزنید. با کلیک بر روی هر کدام از آیکون های دسکتاپ تبلت موبایل در پایین صفحه پنل پیش نمایش صفحات جابه جا میشود بعد از کلیک کردن روی هر بخش و رفتن به قسمت پیشرفته در پنل کاربری می توان تنظیمات حاشیه آن را در ریسپانسیو المنتور برای هر دستگاهی انجام دهید.

برای تغییر دادن نوع کادر می توانید اقدام به تغییر دهید و با وارد شدن به تنظیمات و انتخاب border type این کار را به راحتی انجام دهید.

برای تغییر بعد از وارد شدن به منو تنظیمات می توانید بر روی گزینه border width کلیک کنید و به این حالت دستگاه نمایش دهنده می تواند تغییر کند.

برای گرد کردن گوشه ها توجه به دستگاه نمایش دهنده از قسمت border radius می توانید استفاده کنید.

با استفاده از قسمت box shadow از این قسمت می توان موقعیت رنگ محو شدگی و سایه کادر را تغییر بدهید.

اگر اندازه و فاصله های المان ها را به درستی تنظیم کنید امکان دارد  شکل سایت به طور کلی به هم بریزد برای حل این مشکل باید به صورت دقیق اندازه ها و المان ها را مشخص و تنظیم کنید یا باید بر گزینه واکنش گرایی المنتور در قسمت هایی که مشکل دارد بزنید و آن را سفارش سازی کنید برای این که دچار مشکل نشوید حتماً باید آموزش‌های لازم را دیده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما هم پیمان شده ایم برای پیشرفت شما !

طـراحـی یک سایت اختصاصی بـرای پزشک یا کلینیک ، درمـانگاه و یا هـر مجـموعــه ای نمایانگر جایگاه ؛ منزلت و وجهه کاریپزشک یا مجموعـه بوده و تاثیر بسیار زیاد و مستقیم در ایجاد حس اعتمـاد برای مخاطب ، بیمار و یا هـر شخصی که به نحـوی با آن مجموعـه مرتبط می باشد ، خواهد داشت . بنابراین طراحی سایت پزشکی را میتوان یک سرمایه گذاری بلند مدت دانست و دقت داشته باشیم کهداشتن سایت پزشکی  ، خود یک تبلیغ مستقیم و هدفمندبوده ، که در نهایت میتواند منتج به درآمدزاییمستقیم برای پزشک یا کلینیک پزشکی نماید . باید بدانیم که طراحی یک سایت حرفه ای و تسلط برمراحل طراحی آن سایت باعث سهولت و سرعت بیشتر در انجام پروژه و همچنین افزایش کیفیت نهایی سایت خواهد شد.

روزهای شنبه تا چهارشنبه پاسخگوی شما هستیم

شاید برای شما مفید باشد