لینک سازی داخلی

لینک سازی داخلی

لینک سازی داخلی اتصال هر صفحه از سایت به صفحه دیگر از همان سایتی است که با هدف انتقال و کاربران از صفحه به صفحه دیگر در سایت انجام می‌شود و بازدید صفحه و در نتیجه افزایش بازدید سایت می گردد زمانی که ما برای نخستین بار وارد یک شهر می شوید بدون تابلو های راهنما که در شهرشان است نمی‌توانید مسیرتان را پیدا کنید و سردر گم می شوید.

بنابراین تابلو های راهنما برای هدایت مردم بسیار حائز اهمیت است لینک سازی داخلی هم دقیقا همانند همین تابلو های راهنما عمل می کند در نقش هدایت کردن کاربران را به مطالب به سایت به عهده دارد.

باید بدانید نقش سایت با لینک سازی داخلی کاملا تفاوت دارد در مثالی که گفتیم تصور کنید یک مسافر به تنهایی وارد شهر شده است اگر نقشه در دست نداشته باشد موفق به پیدا کردن مسیر نمی شود و حتماً باید با استفاده از تابلو ها به سمت هدفش نزدیک شود وبسایت هم دقیقا همین شکل است.

انواع لینک سازی داخلی

لینک سازی داخلی
لینک سازی داخلی

اجرای صحیح لینک سازی در هر صفحه لینک سازی بسیار مفید است. این کار با قرار دادن یک لینکی و یا یک عبارت در میان متن و هدایت کردن کاربر به متن های پیش نیاز معمولا انجام میشود.

مطالعه بیشتر:  کاربردی ترین افزونه های وردپرس

لینک سازی عکس ها

تصاویر موجود در محتوای هر صفحه می تواند وسیله برای لینک سازی باشد با وجود اینکه برخی از متخصصان در این حوزه معتقدند این کار امکان دارد تاثیر چندانی بر روی ذهن نداشته باشد اما واقعیت آن است که این مورد از لینک سازی می تواند بسیار موثر باشد.

زمانی که تصور شما به عنوان مرجع برای توضیحات موجود در محتوا زیاد می‌شود زمانی که تصویر شما حاوی نمودار های علمی و جدول آماری می گردد و از آن مهم تر زمانی که تصویر شما هدایت گردد.

لینک سازی صفحه اول سایت

از پربازدیدترین صفحه ای که در هر سایت وجود دارد صفحه اول یا همان خانه است بنابراین چگونگی لینک سازی دیگر در صفحه اول از اهمیت بالایی برخوردار است و می‌تواند بهترین و محبوب‌ترین کارآمد ترین صفحات را در لینک کردن صفحه اول انجام دهید تا بازدید آن صفحه بالا برود.

لینک سازی در منو

لینک سازی منوی سایت از رونق ترین راه برای تعیین روش های لینک سازی است و امکان چیدمان مرتبط است و دسته بندی آن را برای دسترسی راحت تر برعهده دارد البته در اغلب موارد حتما صفر تا ۱۰۰ را نمی توان در منو قرار داد اما امکان نیازی به بخشی از این هم ضروری است به عنوان مثال در مورد لینک مقالات آموزشی سایت وجود دارد و سپس در آن صفحه لینک مطالب به ترتیب قرار می گیرند.

لینک سازی با استفاده از افزونه

وردپرس و دیگر پلتفرم هایی که از پیش ساخته شده اند برای لینک سازی و قرار دادن محتوا در آن ها روش بسیار خوبی هستند

مطالعه بیشتر:  طراحی ریسپانسیو سایت در المنتور

تفاوت لینک داخلی و خارجی

لینک سازی داخلی
لینک سازی داخلی

این کار خارجی می توان به دو دسته بک لینک ها تقسیم شود زمانی که در بخشی از محتوای صفحه لینکی را می بینید و شما را به شدت به سایت و صفحات دیگر می‌برد به آن یک لینک خارجی می گویند زمانی که دیگر سایت ‌ها لینک خاصی از صفحه های شما را به محتوای شان می گذارند باز هم یک لینک خارجی است.

بنابراین تفاوت اصلی میان این دو لینک این است که لینک های داخلی هر جا از صفحه به صفحه دیگر در سایت خودتان است ولی در سایت های خارجی به این شکل نیست و شما را از سایت خودتان به سایت دیگری وارد می‌ کند.

چرا لینک های داخلی از اهمیت بالایی برخوردار هستند

هدف گوگل در استفاده از لینک های داخلی دسترسی داشتن به محتوای جدید و درک ارزشمندی در یک صفحه وب سایت است.

یک صفحه که محتوای تازه را ایجاد کرده است اگر هیچ جوری که داخلی از سایر صفحات آن نداشته باشد نمی‌تواند مخاطب را جذب کند همچنین صفحه جدید در نقشه سایت اگر وجود نداشته باشند و بک لینکی از همین سایت دریافت نشده باشد شرایط را برای ربات های خزنده به وجود نمی‌آورد و ربات های خزنده گوگل از وجود همچین صفحه هیچ وقت مطلع می‌شود و عملا با انتشار این صفحه تغییر در جایگاه و ترافیک ورودی سایتشان به وجود نمی‌آید.

گوگل در رابطه با اهمیت در جستجوی جدید می باشد و تمام صفحات که توسط ربات های گوگل مورد بررسی قرار می‌گیرند ایندکس خواهند شد از صفحه ایندکس شده لینک به آنها وجود داشته باشد.

مطالعه بیشتر:  دلایل تولید محتوای یونیک در سایت

پس بهترین دلیل استفاده از لینک های داخلی شناساندن صفحه ربات های گوگل و ایجاد دسترسی برای کاربران می باشد در صورتی که صفحه فاقد هرگونه لینک داخلی باشد از نظر گوگل به عنوان صفحه ی تیم شناخته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما هم پیمان شده ایم برای پیشرفت شما !

طـراحـی یک سایت اختصاصی بـرای پزشک یا کلینیک ، درمـانگاه و یا هـر مجـموعــه ای نمایانگر جایگاه ؛ منزلت و وجهه کاریپزشک یا مجموعـه بوده و تاثیر بسیار زیاد و مستقیم در ایجاد حس اعتمـاد برای مخاطب ، بیمار و یا هـر شخصی که به نحـوی با آن مجموعـه مرتبط می باشد ، خواهد داشت . بنابراین طراحی سایت پزشکی را میتوان یک سرمایه گذاری بلند مدت دانست و دقت داشته باشیم کهداشتن سایت پزشکی  ، خود یک تبلیغ مستقیم و هدفمندبوده ، که در نهایت میتواند منتج به درآمدزاییمستقیم برای پزشک یا کلینیک پزشکی نماید . باید بدانیم که طراحی یک سایت حرفه ای و تسلط برمراحل طراحی آن سایت باعث سهولت و سرعت بیشتر در انجام پروژه و همچنین افزایش کیفیت نهایی سایت خواهد شد.

روزهای شنبه تا چهارشنبه پاسخگوی شما هستیم

شاید برای شما مفید باشد