مدت زمان ایندکس شدن سایت

مدت زمان ایندکس شدن سایت

بسیاری از سایت هایی که تازه شروع به کار کرده اند در روز های ابتدایی فعالیت خود با مشکل عدم ایندکس شدن در سایت در گوگل روبرو می‌شوند.

این سوال برای آنها پیش می آید که به طور معمول چه مدت زمان میبرد تا گوگل محتوا و تغییرات جدید آنها را تشخیص دهد و به اصطلاح سایت را وارد ایندکس کند و یا آیا راهی وجود دارد که بتوان سرعت ایندکس کردن را افزایش داد یا خیر.

ایندکس شدن در گوگل چیست

ایندکس شدن در گوگل چیست
ایندکس شدن در گوگل چیست

ایندکس شدن سایت در گوگل یک پروسه می باشد که تشخیص تغییرات مطالب جدیدی که در سایت قرار می‌گیرد به واسطه ربات های گوگل انجام می گیرد.

تشخیص تغییرات مطالب جدیدی که در سایت قرار می‌گیرد به واسطه ربات های گوگل بررسی می‌شود و در نهایت نمایش این موارد در میان نتایج گوگل قرار می گیرد.

برای سایت که مطالب خود را همیشه به روز می کنند و محتوای جدید به طور مداوم منتشر می‌کنند ایندکس شدن سریع تر اتفاق می‌افتد و در افزایش ترافیک ورودی صدا و جذب کاربران به آنها کمک می‌کند.

این موضوع به خصوص برای سایت ‌های خبری بسیار مورد اهمیت قرار می گیرد.

علت دیر ایندکس شدن سایت در گوگل چیست

دلایل مختلفی برای این مشکل وجود دارد اما به طور کلی می توان اصلی ترین دلیل آن را عدم رعایت یک بازه زمانی مشخص برای انتشار مطلب جدید در سایت ها دانست.

مطالعه بیشتر:  الگوریتم مرغ مگس خوار در سئو

قرار دادن مطالب جدید در سایت به صورت نامنظم و منظم باعث می شود که مطالب سایت دیر تر ایندکس شوند

روش های افزایش سرعت اینترنت شدن سایت در گوگل

روش های افزایش سرعت
روش های افزایش سرعت

قرار دادن لینک مطالب جدید در صفحات مهم سایت

همانطور که می دانید این صفحات مهم که از اصلی ترین مواردی هستند که ربات های گوگل در هر بار مرجوع کردن به سایت مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وجود لینکی از این مطالب در صفحه اصلی سایت به صورت جدید باعث میشود که ربات های گوگل به سمت صفحه شما هدایت شود و در نتیجه سرعت ایندکس شدن بالا برود.

انتشار منظم مطالب

با توجه به اینکه تعداد سایت های موجود بسیار زیاد است اما در صورتی که ربات های گوگل هر لحظه و هر ثانیه مورد بررسی قرار می‌گیرد ترافیک عظیمی در اینترنت برای ربات ها به وجود می آید و حتی ممکن است ربات ها به دلیل محدودیت زمانی امکان این کار را نداشته باشند.

با توجه به این موضوع ربات ها بر اساس میزان گستردگی سایت مطالب آنها را انتشار می‌دهند محدوده برای بررسی هر سایت تعیین میکند

استفاده از ابزارها

برخی از ابزارهایی هستند که باعث می شود سرچ کنسول گوگل بالاتر و این قابلیت را در وب مستر ها وجود دارند که بعد از انتشار محتوای جدید در سایت آنها را به گوگل معرفی می‌کند و در نتیجه سرعت ایندکس شدن در گوگل بالا میرود.

برای اینکه بدانید باعث ایندکس شدن مطالب در گوگل چقدر هست باید بدانید که معمولا چهار تا چهار هفته زمان میبرد.

مطالعه بیشتر:  بهترین واسطه های درگاه پرداخت

با این حال این بازه زمانی نسبتاً طولانی برای فرد به نظر می‌رسد و برای اینکه این مطالب بیشتر مورد بررسی قرار بگیرد یک سری کارهای که گفته شد را حتما باید انجام داد.

اگر فرض کنید که موتورهای جستجوی بی نظیر گوگل با استفاده از محاسبات ریاضی فراوانی که در پشت این الگوریتم قرار دارد نمی تواند یک پاسخ کامل به قرار دادن ایندکس سایت بدهند.

همین بازه چهار روزه تا چهار هفته هم نیازمند موتور های غول پیکر جستجو هست

چگونه سایت های توسط گوگل ایندکس می شود

چگونه سایت های توسط گوگل ایندکس می شود
چگونه سایت های توسط گوگل ایندکس می شود

کل فرایند ایندکس شدن سایت ها به واسطه الگوریتم جستجوی گوگل و ربات های آن انجام می‌شود که از نظر سرعت سخت ‌افزار و فضای فیزیکی دارای محدودیت هستند.

ربات به طور مداوم اطلاعات ملیون ها سایت را مورد بررسی قرار می‌دهند و از این طریق گوگل کتابخانه بینهایت بزرگ اینترنتی هستند که پایگاه داده می باشد.

گوگل یک ربات دیجیتالی خزنده است که مجهز به این الگوریتم می باشد به جستجو در اینترنت می‌پردازد و وارد یک وب سایت میشود و آن را متوقف می‌کند تا به ادامه روند ایندکس کردن سایت پردازد.

زمانی که گوگل باید با سایت های روبرو می شود که اطلاعات موجود در وب سایت را طبق دستورالعمل های ذکر شده گوگل با ترجیح می‌دهد که ان را بخواند و نقشه های ارائه شده توسط مدیران را دنبال کند.

طوری که توسط ربات کشته می‌شود به سرورهای گوگل وصل می‌کرد و در آنجا به پایگاه داده اضافه میشود.

اطلاعات موجود در پایگاه داده به برنامه ‌های رایانه انتقال می یابد که این برنامه‌ ها مواردی مثل اینکه کدام سایت باید تخلیه شود تعداد دفعات بازدید و تعداد صفحات موجود را ردیابی می‌کند.

مطالعه بیشتر:  افزایش مخاطب پزشکی

سایر برنامه‌ها میزان ارتباط با ارزش محتوا را در سایت و وب سایت که از معیارهای در دقیق تر و بیشتر از ضوابط گوگل برمی‌خورند امتیاز بیشتری میدهند.

گوگل باید به یافتن سایت های جدید و همچنین تغییرات ایجاد شده در سایت های موجود و همچنین بازاریابی لینک های از دست رفته می پردازد.

اگر شما هم صاحب یک سایت جدید هستید و می خواهید آن را در اسرع وقت به ایندکس کردن سوق دهید می توانید به کمک روش هایی که گفته شد سایت را به ربات های جستجوگر نمایش دهید تا مراحل ایندکس سازی آنها سرعت بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما هم پیمان شده ایم برای پیشرفت شما !

طـراحـی یک سایت اختصاصی بـرای پزشک یا کلینیک ، درمـانگاه و یا هـر مجـموعــه ای نمایانگر جایگاه ؛ منزلت و وجهه کاریپزشک یا مجموعـه بوده و تاثیر بسیار زیاد و مستقیم در ایجاد حس اعتمـاد برای مخاطب ، بیمار و یا هـر شخصی که به نحـوی با آن مجموعـه مرتبط می باشد ، خواهد داشت . بنابراین طراحی سایت پزشکی را میتوان یک سرمایه گذاری بلند مدت دانست و دقت داشته باشیم کهداشتن سایت پزشکی  ، خود یک تبلیغ مستقیم و هدفمندبوده ، که در نهایت میتواند منتج به درآمدزاییمستقیم برای پزشک یا کلینیک پزشکی نماید . باید بدانیم که طراحی یک سایت حرفه ای و تسلط برمراحل طراحی آن سایت باعث سهولت و سرعت بیشتر در انجام پروژه و همچنین افزایش کیفیت نهایی سایت خواهد شد.

روزهای شنبه تا چهارشنبه پاسخگوی شما هستیم

شاید برای شما مفید باشد