موشن گرافیک چیست؟

موشن گرافیک چیست؟

موشن گرافیک به ویدئو هایی که پیام و محتوا را به صورت متحرک انتقال می دهند می گویند موشن گرافیک در زبان فارسی به معنی متحرک است و به هر چیزی که دارای حرکت باشد گفته می شود.

انتقال محتوا با این روش مزایای بسیار زیادی دارد از جمله اینکه می توان محتوا را به صورت تاثیر گذار و جذاب در زمان کوتاه به مخاطب ارائه دهد.

آن ها می‌توانند به صورت آنلاین و آفلاین بر روی کامپیوتر موبایل وب سایت نرم افزار نمایش داده شوند.

انواع موشن گرافیک

انواع موشن گرافیک
انواع موشن گرافیک

ویدئو رئال

ویدیو هایی هستند که در آن از تصاویر واقعی تصویر برداری می شود و اطلاعات ان را گزارش می دهند در ویدئو رئال از طرح‌ های گرافیکی استفاده خاصی نخواهد شد و محوریت اصلی و بار انتقال پیام برگشت صدابردار فیلمبردار تدوینگر و صدا گذار می باشد

استاپ موشن

استاپ موشن تکنیکی می باشد که برای ساخت آن از اشیا واقعی عکاسی می شود کریشی و اشیا به صورت کم و کوتاه حرکت داده می‌شوند و از حرکت عکاسی می شود.

سپس تمامی عکس ها را با استفاده از نرم افزار های خاص پشت سر هم می گذارند و حس حرکت را به بیننده منتقل می کند.

ویدئو موشن

این دسته از موشن ها تلفیقی از گرافیک و فیلمبرداری هستند که عمدتاً این گرافی کار علاوه بر افزایش جذابیت برای نمایش اطلاعات و با فیلمبرداری قابل ارائه نیستند.

مطالعه بیشتر:  طراحی استوری مناسبتی پزشکی اینستاگرام

موشن گرافیک از دو واژه موشن و گرافیک ساخته شده است و به معنای گرافیکی می باشد که در حال حرکت است و برای انتقال پیام از قابلیت های هر دو استفاده می‌شود.

معمولاً در آن ها تصاویر واقعی نیستند و برای طراحی گرافیک آن از نرم افزارهای طراحی گرافیک مثل فتوشاپ ایلاستریتور استفاده می شود.

ارائه محتوا بصورت موشن گرافی به دلیل داشتن حرکت و صدا جذابیت زیادی برای مخاطب دارد

انیمیشن

انیمیشن
انیمیشن

انیمیشن ها و ویدئوهای می باشند که دارای کاراکتر خاص و داستان مشخص هستند غالباً به لایه های زیرین داستان روانی احساسی فلسفی پرسوناژها پرداخته می شود برخلاف موشن گرافی کاراکتر محور هستند.

اینفوموشن

اینفوموشن کاری می باشد که در آنها از تکنیک اینفوگرافیک برای انتقال محتوا استفاده می شود در واقع گرافیک و حرکت به گونه ای هستند که بتوان از تکنیک های اصلی اینفوگرافیک برای نمایش محتوا استفاده کنند.

موشن گرافی در قالب ویدیو های کوتاه تبلیغاتی در شبکه های مجازی دیده باشید.

عموماً مخاطبین شبکه های اجتماعی ترجیح می‌دهند و محتوای مورد متفاوت در جذاب را دنبال کننده به دلیل جذابیت در استفاده از رنگ شخصیت و فضا های متفاوت کاربرد فراوانی دارد.

با توجه به افزایش سرعت اینترنت در جهان و به وجود آمدن نسل ۴ و ۴ و..  افزایش یافته است.

سرعت بالا رفته و ضریب نفوذ و کاهش قیمت اینترنت های شده است که محتوای ویدئویی بیشتر مورد استقبال قرار بگیرد.

موشن گرافیک بخشی از انیمیشن می باشد که یک طراحی گرافیکی تصویر را به صورت متحرک توضیح می‌دهد.

انیمیشن یک زمینه کامل از تصاویر متحرک را توصیف آن تجربه کاریکاتورها که حالت دو بعدی دارند و ساخت و ساز آنها را مورد بررسی قرار می‌دهد.

مطالعه بیشتر:  طراحی کاور هایلایت پزشکی اینستاگرام

موشن گرافیک در ارائه حرکت و عناصر طراحی گرافیکی تخصصی دارد جنبه قصه گویی و ملموس و آن کم تر از سایر انیمیشن ها هست ولی در آن مقداری وجود دارد.

موشن گرافی در حال حاضر از پرطرفدارترین رشته های هنر دیجیتال است علم استانداردی دارد که به صورت حرفه‌ای در برگیرنده نرم افزار های مهم می باشد

طراحی تصاویر متحرک در جدیدترین اندروید طراحی ها از امروز انواع مختلفی از طراحان وجود دارند که طراحان گرافیک طراحی وب سایت طراحی را تجربه می‌کنند و به لطف تکنولوژی های جدید یکسری از طراحی های جدید وارد بازار شده است.

فیلمسازان خلاق بودجه خود را صرف طراحی تکنولوژی کردن در این زمینه پیشرفت و اثرگذاری بیشتری داشته باشد.

در مورد جایگاه ویژه‌ای در تیم طراحی پیدا کردن بدون آنها گرافیک هایی که در وب سایت هستند و فیلم های محبوب شاید وجود نداشت.

یک طراح موشن چه کاری انجام می دهد

یک طراح موشن چه کاری انجام می دهد
یک طراح موشن چه کاری انجام می دهد

بسیاری از طراحان فقط کار های هنری برای تلویزیون وبسایت و یا کلیپ های کوتاه می سازند آنها از افکت های مساوی و تکنیک های سینمایی استفاده می کنند تا اثر خود را خلاق تر نشان دهد.

در واقع آنها گرافیک را به حرکت در می آورد موشن گرافی یک موضوع را چنان بیان می‌کند که یک تصویر ثابت است و هرکسی قدرت آن را ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما هم پیمان شده ایم برای پیشرفت شما !

طـراحـی یک سایت اختصاصی بـرای پزشک یا کلینیک ، درمـانگاه و یا هـر مجـموعــه ای نمایانگر جایگاه ؛ منزلت و وجهه کاریپزشک یا مجموعـه بوده و تاثیر بسیار زیاد و مستقیم در ایجاد حس اعتمـاد برای مخاطب ، بیمار و یا هـر شخصی که به نحـوی با آن مجموعـه مرتبط می باشد ، خواهد داشت . بنابراین طراحی سایت پزشکی را میتوان یک سرمایه گذاری بلند مدت دانست و دقت داشته باشیم کهداشتن سایت پزشکی  ، خود یک تبلیغ مستقیم و هدفمندبوده ، که در نهایت میتواند منتج به درآمدزاییمستقیم برای پزشک یا کلینیک پزشکی نماید . باید بدانیم که طراحی یک سایت حرفه ای و تسلط برمراحل طراحی آن سایت باعث سهولت و سرعت بیشتر در انجام پروژه و همچنین افزایش کیفیت نهایی سایت خواهد شد.

روزهای شنبه تا چهارشنبه پاسخگوی شما هستیم

شاید برای شما مفید باشد