اطلاعاتی در مورد تقویم محتوایی

اطلاعاتی در مورد تقویم محتوایی

زمانی که شخصی وارد پروسه تولید محتوا میشود، و یا شرکت و مراکزی را تاسیس می‌ کند تا بتواند اقدام به تولید محتوا در شرایط مطلوب نماید، احتیاج به ابزار هایی دارد تا بتواند طبق برنامه‌ریزی‌های دقیق و مشخص، اطلاعات کاربردی را طبقه‌بندی کرده در صورت نیاز بتواند در کمترین زمان و با سهولت به اطلاعات مورد نیاز خود دست یابد.

در چنین شرایطی شرکت‌ ها و مراکز مربوطه نیاز مبرم به تقویم محتوایی خواهند داشت تا بتوانند با یک برنامه‌ ریزی دقیق محتوا ها را طبقه‌ بندی کرده و اسامی مختلف و هر نوع اطلاعاتی که مربوط به محتوا میشود را در این تقویم بگنجانند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که تقدیم محتوایی شامل چه قسمت هایی میشود.

یکی از مهم ترین اطلاعاتی که در تقویم محتوای درج میشود، تاریخ ها می باشد.

معمولاً شرکت‌ها و مراکزی که اقدام به تولید محتوا می کنند، سفارشاتی را از کاربران خود دریافت کرده و به آنها تایم مشخصی را اعلام می‌ کنند تا بتوانند محتوای مد نظر سفارش دهنده را با کیفیت مطلوب و در حجم مشخص شده و در زمان معین به دستشان برسانند.

در چنین وضعیتی تاریخ ها نقش بسیار مهمی ایفا می کنند و می توانند به طبقه بندی اطلاعات شما کمک شایانی نمایند. از طرف دیگر در تقویم محتوایی نام مسئول هر بخش با جزئیات کامل درج خواهد شد.

نام ویراستارها، طراحان، مسئولان، مدیران و نویسنده ها نیز باید در تقویم محتوایی درج شود، این وضعیت می تواند به شفاف سازی محدوده فعالیت هر فرد کمک شایانی نماید.

مطالعه بیشتر:  سایت چیست

یکی دیگر بخش‌ هایی که در تقویم محتوایی به طور کامل و دقیق درج میشود، موضوعات و عناوینی است که باید در مورد آنها تولید محتوا انجام پذیرد.

البته این موضوعات بر اساس شرایط مختلفی اولویت بندی و درجه‌ بندی خواهند شد که تقویم محتوای می‌ تواند به کارکنان کمک شایانی کند، تا بتوانند مطالبی که در اولویت قرار دارند را با طبقه بندی مشخص شده در اولویت کار قرار دهند.

در تقویم محتوایی علاوه بر درج نام مسئولان، موضوعات و اولویت بندی آنها می‌ تواند به طبقه بندی کلمات کلیدی کمک شایانی نماید.

معمولاً افراد در موتورهای جستجوگر کلمات کلیدی مد نظر خود را سرچ می کنند و مقالات و مطالب مربوطه را نیز دریافت خواهند کرد.

این کلمات کلیدی طبقه بندی میشوند و از طریق تقویم محتوایی در اختیار کاربران و نویسندگان قرار خواهند گرفت، و مدیران و طراحان تقویم محتوایی به افراد توصیه می‌ کنند که حتماً با توجه به تقویم محتوایی روند فعالیت خود را انجام دهند.

ضرورت داشتن تقویم محتوایی

اطلاعاتی در مورد تقویم محتوایی
اطلاعاتی در مورد تقویم محتوایی

گاها ممکن است کاربران به دلیل عدم زمان کافی و یا عدم توجه و حواس پرتی، دچار مشکلات مختلفی شوند که قطعاً تقویم محتوایی می تواند هرگونه فراموشی، کم کاری و یا اشتباه را به حد صفر برساند. اگر شخصی که در روند تولید محتوا فعالیت می‌ کند تقویم محتوایی داشته باشد، می‌ تواند کار خود را بدون هیچ گونه نقص و با کیفیت بسیار بالا ارائه دهد.

تقویم محتوایی می‌ تواند همه بخش‌ های کلیدی و نکات مهم را در زمان مشخص به شما یادآور شود، و این امر می‌ تواند روند کار شما را علاوه بر سهولت بیشتر با نظم و کیفیت بالاتری همراه سازد.

مطالعه بیشتر:  طراحی لوگو سایت

چند کاربرد اساسی تقویم محتوایی

اطلاعاتی در مورد تقویم محتوایی
اطلاعاتی در مورد تقویم محتوایی

با توجه به کلیه مطالب ذکر شده، باید بدانید که تقویم محتوایی نقش بسیار مهمی در روند تولید محتوا ایفا می‌ کند. تقویم محتوایی می تواند نظم و قانونمندی بسیار خوبی به روند فعالیت شما ببخشد که همواره برای تولید محتوا یکی از ابزارهای ضروری خواهد بود.

بهتر است که شیوه های درست برای طراحی تقویم محتوایی را آموزش ببینید تا بتوانید این وسیله کاربردی را همواره در اختیار داشته باشید. از کاربرد های اساسی تقویم محتوایی می‌ توان به وضعیت انتشار محتوا ها اشاره کرد.

معمولاً در این تقویم ها محتوای منتشر شده و آن دسته از محتوایی هایی که در انتظار انتشار هستند را به طور دقیق درج خواهند کرد.

البته باید بدانید مطالب، لینک منابع و همه تصاویر و گرافیک هایی که برای محتوا در نظر گرفته میشوند در تقویم محتوایی ثبت خواهند شد.

معمولا پیش از شروع هر فصل کاری مدیران یک تقویم محتوایی خام را در نظر خواهند گرفت و با توجه به برنامه‌های از پیش تعیین شده، تقویم ها را پر کرده و در اختیار کاربران قرار می دهند، البته این تقویم ها همه روزه به روزرسانی خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما هم پیمان شده ایم برای پیشرفت شما !

طـراحـی یک سایت اختصاصی بـرای پزشک یا کلینیک ، درمـانگاه و یا هـر مجـموعــه ای نمایانگر جایگاه ؛ منزلت و وجهه کاریپزشک یا مجموعـه بوده و تاثیر بسیار زیاد و مستقیم در ایجاد حس اعتمـاد برای مخاطب ، بیمار و یا هـر شخصی که به نحـوی با آن مجموعـه مرتبط می باشد ، خواهد داشت . بنابراین طراحی سایت پزشکی را میتوان یک سرمایه گذاری بلند مدت دانست و دقت داشته باشیم کهداشتن سایت پزشکی  ، خود یک تبلیغ مستقیم و هدفمندبوده ، که در نهایت میتواند منتج به درآمدزاییمستقیم برای پزشک یا کلینیک پزشکی نماید . باید بدانیم که طراحی یک سایت حرفه ای و تسلط برمراحل طراحی آن سایت باعث سهولت و سرعت بیشتر در انجام پروژه و همچنین افزایش کیفیت نهایی سایت خواهد شد.

روزهای شنبه تا چهارشنبه پاسخگوی شما هستیم

شاید برای شما مفید باشد