تاثیر ایمیل مارکتینگ در سئو

تاثیر ایمیل مارکتینگ در سئو

امروزه ایمیل مارکتینگ به یکی از بهترین روش ها برای تبلیغات و بازاریابی تبدیل شده است این روش مدیران سایت ها آدرس الکترونیکی بازدیدکنندگان را در قسمتی از سبک ذخیره می کنند و بعد از اخبار مهم و محتوایی نویسی به آن را برای افراد ارسال می‌کند و از روزی که کاربران در وب سایت ها فیلم های کوتاه بازی های آنلاین استفاده کردند از مدیران سایت خواستند تا دریافت محتوا از طریق ایمیل را داشته باشند.

این باعث شد تا شرکت هایی مثل یاهو در فیلم پوستر تبلیغات الکترونیک باشد ایمیل مارکتینگ این روش می باشد که در آن محتوای جدید در مورد نیاز مخاطبان برای آنها فرستاده می‌شود اما نکته‌ای که وجود دارد خلاصه بودن این محتواها است چرا که امکان دارد.

محتوای یک صفحه طولانی باشد در این صورت اگر کاربر ایمیل دریافتی را باز کند با یک محتوای بسیار طولانی می شود انگیزه برای خواندن آن محتوا نخواهد داشت بنابراین جزوه مختصر بودن محتوا یکی از اصل های مهم در ایمیل مارکتینگ می باشد.

تاثیر ایمیل مارکتینگ بر بهینه سازی وب سایت

تاثیر ایمیل مارکتینگ در سئو
تاثیر ایمیل مارکتینگ در سئو

با توجه به اینکه یکی از مهمترین فاکتورهای سایت ها بهینه سازی آن ها هم هست افزایش داد بازدید کنندگان می توانند نقش موثری در درجه های کیفی سایت داشته باشد.

با استفاده از استراتژی ایمیل مارکتینگ می توان تعداد زیادی از کاربران را به سمت یک سایت های هدایت کردن نیز با افزایش تعداد بازدید کننده های سایت به طور خودکار بهینه سازی می شود.

مطالعه بیشتر:  الگوریتم مرغ مگس خوار در سئو

در واقع موتورهای جستجو از فاکتورهای خود برای افزایش رتبه بندی سایت استفاده می کنند در نظر گرفتن صفحاتی که دارای بازدید بیشتری هستند می‌توانند در این موثر باشند تصور کنید که در یک چند صفحه وجود دارد که بازدیدکنندگان آنها هزاران نفر باشد موتورهای جستجو با توجه به این فاکتور سایر صفحات سایت را نیز نمایش نداده است.

از سوی دیگر مدیریت سایت تلاش زیادی برای تولید محتوای باکیفیت می کند در روش ایمیل مارکتینگ پیام ها در حجم بسیار زیادی برای تعداد زیادی از کاربران فرستاده می شود آنها را از بارگذاری محتوای جدید آگاه می‌کند.

ممکن است برخی از آنها استفاده و پیام‌ های دریافتی عکس العمل خاصی نشان ندهند اما در میان آنها کسانی هستند که به محتوای علمی علاقه دارند ولی مطالعه آن سرعت وارد سایت می‌شوند و از آن استفاده می‌کنند.

اگر فرض کنید در استراتژی ایمیل مارکتینگ مجموعه پیامک هایی که ارسال می شود برای کاربران حدود ۳۰ هزار عدد باشد از این تعداد تنها هزار نفر در یک روز وارد سایت خواهند شد موتورهای جستجو را نسبت به سایت آن ها باز هم خوشبین نگه می دارند و در نتیجه رتبه سایت بالا میرود.

نحوه تاثیر ایمیل مارکتینگ در بهینه سازی سایت

تاثیر ایمیل مارکتینگ در سئو
تاثیر ایمیل مارکتینگ در سئو

با وجود تاثیر مارکتینگ و بهینه سازی سایت می گذارد باید از برخی از نکات آن غافل نشوید از جمله موارد زیر که در زمان ارسال پیام برای کاربران باید رعایت شود عبارتند است :

خودداری از ارسال بیش از حد پیامک هایی که باعث دلزدگی و خستگی کاربران می‌شود قرار دادن قسمت لغو دریافت پیامک ها برای کاربرانی که نشانه احترام به حقوق آنها را دارند.

مطالعه بیشتر:  تبلیغات پزشکی

خودداری از ارسال پیامک های تکراری یک نکته بسیار مهم در ایمیل مارکتینگ است ارسال هر موضوع تنها باید یک بار صورت بگیرد.

در غیر این صورت با اعتراض و لغو اشتراک کاربران مواجه می‌شود توضیحات تصاویر بانک های صفحات وب باید در ایمیل وجود داشته باشد همچنین می‌تواند خدمات سرویس ها و زمینه های فعالیت خود را برای کاربران شرح داد.

اگر به دنبال راه‌های جدیدی برای بازاریابی هستید ایمیل مارکتینگ از روش های موثر برای توسعه کسب و کار میتواند باشد خیلی از اهمیت آن غافل هستند.

باید بگویم که این روش پربازدید ترین و سریع ترین روش های ممکن تبلیغاتی است با توجه به هزینه کمی که دارد عوامل بالایی را در بر می گیرد با رشد اینترنت راه های نفوذ تبلیغات به صورت گسترده و متنوع شده است ایمیل مارکتینگ می‌تواند در کنار وب سایت های شبکه اجتماعی و بلا کاروشی تاثیرگذار در بازاریابی همه وجود آورد این شیوه های تبلیغاتی به اولویت‌ های هر کسب و کار هم تبدیل می شود.

تاثیرات راه اندازی ایمیل مارکتینگ چیست

ارتباط مستقیم و دائم با مشتریان ارتباط دو طرفه با مشتری فیدبک یا بازخورد هزینه ای ندارد سریع است افزایش آمار بازدیدکنندگان است و دلنشین ترین تبلیغ در حریم خصوصی افراد تبلیغات جهانی افزایش ارزش و اعتبار سازمان احترام به ارتباط دو طرف مشتری به راحتی می تواند پاسخ شما را بدهد.

خدمات کالایی را که شما قرار داده اید سفارش بدهد و یا حتی برای آن کلیک کند که دیگر ایمیل برای ان ها باز نشود در بازاریابی الکترونیکی همه چیز برای یک ارتباط دو طرفه و کاملاً به وجود می‌آید یکی از مواردی که مورد علاقه و توجه بسیاری از مدیران هوشمند قرار دارد روش های تربیت فیدبک ابزار تبلیغات است که به دور از هزینه و صرف زمان نتایج تبلیغاتی بازاریابی خود دارد.

مطالعه بیشتر:  سوشال مانیتورینگ اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما هم پیمان شده ایم برای پیشرفت شما !

طـراحـی یک سایت اختصاصی بـرای پزشک یا کلینیک ، درمـانگاه و یا هـر مجـموعــه ای نمایانگر جایگاه ؛ منزلت و وجهه کاریپزشک یا مجموعـه بوده و تاثیر بسیار زیاد و مستقیم در ایجاد حس اعتمـاد برای مخاطب ، بیمار و یا هـر شخصی که به نحـوی با آن مجموعـه مرتبط می باشد ، خواهد داشت . بنابراین طراحی سایت پزشکی را میتوان یک سرمایه گذاری بلند مدت دانست و دقت داشته باشیم کهداشتن سایت پزشکی  ، خود یک تبلیغ مستقیم و هدفمندبوده ، که در نهایت میتواند منتج به درآمدزاییمستقیم برای پزشک یا کلینیک پزشکی نماید . باید بدانیم که طراحی یک سایت حرفه ای و تسلط برمراحل طراحی آن سایت باعث سهولت و سرعت بیشتر در انجام پروژه و همچنین افزایش کیفیت نهایی سایت خواهد شد.

روزهای شنبه تا چهارشنبه پاسخگوی شما هستیم

شاید برای شما مفید باشد