تفاوت بلاگر و ولاگر

تفاوت بلاگر و ولاگر در چیست؟

تفاوت بلاگر و ولاگر
تفاوت بلاگر و ولاگر

ولاگ مخفف عبارت ویدیو بلاک است اما خود بلاگ به این معنی می باشد که کسانی در فضای اینترنت هستند که شروع به نوشتن حالات روحی و زندگی خود و یا سبک و حتی نوشتن یک شغل می پردازند.

در پل در رابطه با یک موضوع شروع به نوشتن و یا تولید محتوا می‌کند به این فرد بلاگر می گویند.

اما کسی که همه کار هایی که در بالا گفتیم را در قالب ساخت یک ویدئو انجام می دهد در واقع ولاگر است از یک ثبت مسافرت تفریح و غیره شروع به فیلم می کند.

این فیلم ها معمولا در حجم زیاد و با توضیحات درباره آن همراه است و در نهایت در یکی از شبکه‌ های اجتماعی آن را با مخاطبینش به اشتراک می ‌گذارد این موضوع را هم باید بدانید که یک ولاگر فقط در اینستاگرام وجود ندارد و از این موضوع از اینستاگرام شروع نشده است.

داوطلبان شبکه‌ های اجتماعی دیگر علاقه به خواندن متن ‌ها ندارند و وقت زیادی برای این کار نمی گذارند.

حتی اگر در اینستاگرام بلیط محدودی هم داشته باشند باید به این نکته پی برده که ویدئو ها بازخورد بالا تری دارند .

اگر قرار است در اینستاگرام در هر زمینه ای فعالیت کنید حتما ویدئو کلیپ را در برنامه تان قرار دهید.

تفاوت بلاگر و ولاگر ممکن است تا اینجای کار متوجه شده باشید اما اگر به صورت واضح بخواهیم اقدام به توضیحاتی کنید و به تولید محتوای متنی نوشتاری و عکس بپردازید.

مطالعه بیشتر:  وظایف ادمین اینستاگرام

باید زوایای مختلف زندگی خود و حتی دیگران را مورد بررسی قرار بدهید به این کار بلاگری می گویند اما کسی که همین کار را در قالب ویدئو انجام می دهد ولاگر است.

این شخص در تصمیم گیری افرادی که می خواهند خود را دنبال کنند تاثیر زیادی دارند علت اینکه افراد زیادی تحت تاثیر بلاگر ها قرار گرفته ‌اند این است که از زندگی جزئی آن ها باخبر هستند و آن ها باید بدون هیچ چشم داشتی به افراد اطلاعات دهند.

اگر قرار است از طریق اینستاگرام یا شبکه ‌های اجتماعی دیگر به کسب و کار با یک شغل دوم فکر کنید نیاز است یک سری مطالب را قبل از شروع بدانید.

باید بدانید که هدفتان از انتخاب این کار چیست هدف کسب درآمد است یا داشتن علاقه چه حرفه ای یا چه شغلی را دوست دارید چند وبلاگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا بتوانید با خلق و خو زندگی آن ها آشنا شوید.

باید بدانید کسانی که ولاگر می شوند معمولا تمام وقت خود را در این زمینه می گذارند باید با نکات ریز اینستاگرام هم آشنا باشید.

کسب درآمد از وبلاگ به همین راحتی ها که در شبکه اجتماعی میبینید نیست البته آن قدر هم سخت نیست فقط باید هدفتان مشخص باشد.

اگر برای کسب درامد از این شغل استفاده می کنید باید همه نکات آن را آموزش دیده باشید اگر برای تفریح و سرگرمی است خیلی نیاز نیست که قانون های آن را بدانید.

اطلاعاتی را از قبل باید بدانید و در آن حرفه ای باشید و به تولید محتوا در آن زمینه بپردازید اطلاعاتی را از یک منبع به دست بیاورید و آن را با مردم به اشتراک بگذارید.

مطالعه بیشتر:  طراحی استوری پزشکی اینستاگرام

اگر اطلاعاتی را از قبل دارید که هیچ، اما اگر اطلاعاتی ندارید باید بدانید که خیلی بیش تر از کسانی که در این زمینه تلاش می کنند باید تلاش کنید ولی بلاگر اینستاگرام و یا هر شبکه دیگری به دیده شدن حرفه خود می پردازد.

بلاگر های زیادی را در زمینه ای که علاقه دارید در شبکه اجتماعی دنبال کنید مثلا اگر قرار است بلاگری در زمینه نجاری باشید یک نجار ایرانی سه نفر نجار  خارجی را دنبال کنید و ببینید که چه محتوا هایی با چه موضوعی تولید می ‌کنند تا با آن ها آشنا شوید.

ظاهر شدن جلوی دوربین باید اعتماد به نفس کافی و کامل را داشته باشید. برای تبدیل شدن به یک بلاگر منشور باید اعتماد به نفس داشته باشید.

اگر قرار است به یک بلاگر وبلاگ یا بلاگر تبدیل شوید باید کار های فان و فالوور جمع کننده انجام دهد یا با پیژامه جلوی دوربین بیایید یا با ظاهری آراسته و زیبا کاری انجام دهید که مردم جذب آن شود و برایشان جذاب باشد.

البته در حوزه بلاگری باید ظاهری زیبا داشته باشید منظور از ظاهر زیبا و مناسب این نیست که با کت شلوار یا مانتو اداری در جلوی دوربین بیاید بلکه پوشش مغول و مناسب و زیبا می باشد.

بلاگر کیست؟

بلاگر به شخصی میگویند که از طریق انواع رسانه های آنلاین که در حال حاضر بیشتر شبکه های اجتماعی میباشند به تولید و انتشار محتوا میپردازد تا بتواند مخاطبین و دنبال کننده های زیادی جذب کند.
در واقع بلاگر با تولید محتوا و ایجاد تعامل با دنبال کننده ها و مخاطبین خود یک پایگاه اجتماعی را تشکیل میدهند و سپس به واسطه این پایگاهی که تشکیل داده اند میتوانند از روش هایی مثل تبلیغات، فروش محصول و خیلی روش های دیگر کسب درامد کنند.

ولاگر کیست؟

ولاگر به عمل ظبت و اشتراک گذاری ویدیو و یا پادکست به صورت روزانه گفته میشود.
ویدیو ای که حتما به حضور یک شخص ولاگر است که در حین انجام فعالیت های روز مره ای که دارد انجام میدهد از کار های خیش و حتی خودش، محیط اطراف، علقه مندی هایی که دارد، اتفاقات روزمره ای کهخ برایش پیش می آید و حتی محصولی که برای فروش و یا خدماتی که برای ارائه دارد ویدیو ضبط میکند و به صحبت با مخاطبان و یا دنبال کننده هایش میپردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما هم پیمان شده ایم برای پیشرفت شما !

طـراحـی یک سایت اختصاصی بـرای پزشک یا کلینیک ، درمـانگاه و یا هـر مجـموعــه ای نمایانگر جایگاه ؛ منزلت و وجهه کاریپزشک یا مجموعـه بوده و تاثیر بسیار زیاد و مستقیم در ایجاد حس اعتمـاد برای مخاطب ، بیمار و یا هـر شخصی که به نحـوی با آن مجموعـه مرتبط می باشد ، خواهد داشت . بنابراین طراحی سایت پزشکی را میتوان یک سرمایه گذاری بلند مدت دانست و دقت داشته باشیم کهداشتن سایت پزشکی  ، خود یک تبلیغ مستقیم و هدفمندبوده ، که در نهایت میتواند منتج به درآمدزاییمستقیم برای پزشک یا کلینیک پزشکی نماید . باید بدانیم که طراحی یک سایت حرفه ای و تسلط برمراحل طراحی آن سایت باعث سهولت و سرعت بیشتر در انجام پروژه و همچنین افزایش کیفیت نهایی سایت خواهد شد.

روزهای شنبه تا چهارشنبه پاسخگوی شما هستیم

شاید برای شما مفید باشد