موشن سازی دو بعدی

موشن سازی دو بعدی

امروزه در کار تولید محتوای تبلیغاتی اصطلاح موشن گرافی و تصاویر متحرک را شنیده اید امروزه انواع موشن گرافی نقش بسیار موثری در جذب مخاطب و تولید محتوای تبلیغاتی دارد.

کسب و کار هایی که در فضا های مجازی برگزار می کنند ترجیح می‌دهند که از این امکان برای معرفی بهتر برای برند خود استفاده کنند.

در این محتوا می خواهیم در رابطه با موشن گرافی دو بعدی اطلاعاتی در اختیار شماقرار دهیم و شما را با معایب و مزایای آن آشنا کنیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

موشن گرافی دو بعدی چیست؟

موشن گرافی دو بعدی چیست؟
موشن گرافی دو بعدی چیست؟

موشن گرافیک دو بعدی مجموعه تصاویر می‌گویند که نیاز به حالت سه بعدی نیست و با توجه به نام آن در یک فضای دو بعدی قرار می‌گیرد و برای مثال عموماً لوگو و برخی طراحی ها و نقشه ها به صورت دو بعدی به وجود می‌آید.

از الصاق یک عکس را یک نوشته متحرک گرفته تا طراحی لوگو های تجاری همه را می توان در حوزه موشن گرافی در نظر گرفت.

موشن گرافی دو بعدی چه کاربرد هایی دارد

موشن گرافی دو بعدی چه کاربرد هایی دارد
موشن گرافی دو بعدی چه کاربرد هایی دارد

یکی از کاربرد های که موشن گرافی دوربین دار در جلسه سازی لوگو و برند و همچنین تاکید بر یک شرکت کمپانی و معرفی تولیدات آن است.

از دیگر کاربردهای موشن گرافی دو بعدی می توان به انتشار راهنمایی‌های فنی انتشار دیجیتالی اطلاعیه ها سمینارها و راه‌های علمی و هر نوع فیلم کوتاهی که حاوی پیام می باشد اشاره کرد.

مطالعه بیشتر:  طراحی لوگو سایت

در آموزش های داخلی سازمان ها ادارات و همان آموزش حین خدمت موشن گرافی از ابزار های بسیار مناسب و کاربردی می باشد.

خیلی از کلیپ های آموزشی و انگیزشی در اینترنت می بینید که موشن گرافی های دوبعدی دارند همینطور برخی از گزارش‌های کاری برای ارائه اطلاعات به مقامات بالاتر سازمان یا بیان شیوه های کاربرد روش ها به پرسنل یک شرکت تهیه می شود.

همه در قالب موشن گرافی می باشند به طور کلی موشن گرافی روش مقرون به صرفه و مناسب است که بسیار تاثیرگذار است و بر روی مخاطبان تاثیر چشمگیری می گذارد و ماندگاری زیادی دارد.

موشن گرافی دو بعدی چه مزیت هایی دارد

موشن گرافیک دو بعدی از بهترین قالب های تولیدی برای تبلیغات کسب و کار به حساب می‌آید و به همین ترتیب یک فرمت محبوب بین تولید کننده های ویدیو های گرافیکی و انیمیشنی است دلیل مختلف برای این همه پسند بودن وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

به صرفه و اقتصادی بودن موشن گرافی باعث شده است که در مقایسه با تبلیغات و برنامه های تلویزیونی به صورت چشمگیری به آن توجه شود هزینه کمتری برای سفارش دهنده در بر دارد.

این موضوع و اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که ببینید این حال با توجه به و هزینه نسبتا پایین آن چقدر تاثیر گذار بوده است.

از دلیل به صرفه بودن این موشن گرافی نسبت به سایر قالب ها انیمیشن و موشن گرافی سه بعدی راحت بودن پروسه تولید آن است شما به راحتی می توانید شرکت وسیله های زیادی را پیدا کنید که تولیدکننده ماشین گرافیک دو بعدی با کیفیت می باشند.

مطالعه بیشتر:  لوگو موشن چیست؟

در رابطه با انیمیشن سه بعدی موضوع این نیست یک فرد می تواند دانش و کافی در زمینه موشن گرافی نداشته باشد و به راحتی بعد از آموختن کار با برخی از نرم افزار های گرافیک قادر به تولید برخی موشن گرافی های دوبعدی شود.

در این قالب موشن گرافی دو بعدی محبوبیت چشمگیری روبرو شده است و در فضای مجازی بسیار پرکاربرد است.

در طول فرایند تولید یک کار گرافیکی تغییرات مختلف و بازسازی به وجود می‌آید که در بیشتر موارد این تغییرات کوچک می باشند اما همین بازسازی‌ های کوچک لازمه هزینه و زمان زیادی هستند.

در پروسه تولید انیمیشن روانشناسی گرافی هر چقدر که ایجاد تغییرات همراه با صرف هزینه و زمان باشد به هر حال نسبت به دیگر قالب های گرافیکی منعطف تر خواهد بود و با سهولت بیشتری می توانند به بازسازی ناگزیر در آن بپردازند.

همین امر در رابطه با بعضی از موشن گرافی ها مثل ویدئوها معرفی یک برند یک لوگو بعد از چند سال با فاصله طولانی تر احتیاج به یک سری تغییرات است.

لوگوی بسیار از کمپانی های بزرگ از زمان تاسیس آنها دچار تغییراتی شده.

وقتی برنامه های تبلیغی برای معرفی در لوگو در قالب موشن گرافی های دو بعدی ارائه شود امکان پشتیبانی بلند مدت آن ها با هزینه بسیار کمی روبه‌رو می‌شود و این موضوعی که از مزایای مهم در قالب های گرافیکی دو بعدی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما هم پیمان شده ایم برای پیشرفت شما !

طـراحـی یک سایت اختصاصی بـرای پزشک یا کلینیک ، درمـانگاه و یا هـر مجـموعــه ای نمایانگر جایگاه ؛ منزلت و وجهه کاریپزشک یا مجموعـه بوده و تاثیر بسیار زیاد و مستقیم در ایجاد حس اعتمـاد برای مخاطب ، بیمار و یا هـر شخصی که به نحـوی با آن مجموعـه مرتبط می باشد ، خواهد داشت . بنابراین طراحی سایت پزشکی را میتوان یک سرمایه گذاری بلند مدت دانست و دقت داشته باشیم کهداشتن سایت پزشکی  ، خود یک تبلیغ مستقیم و هدفمندبوده ، که در نهایت میتواند منتج به درآمدزاییمستقیم برای پزشک یا کلینیک پزشکی نماید . باید بدانیم که طراحی یک سایت حرفه ای و تسلط برمراحل طراحی آن سایت باعث سهولت و سرعت بیشتر در انجام پروژه و همچنین افزایش کیفیت نهایی سایت خواهد شد.

روزهای شنبه تا چهارشنبه پاسخگوی شما هستیم

شاید برای شما مفید باشد